Zalibrowani. Serial rozpoczęty!

WFOŚ w Katowicach
Wyjazd współfinansowany przez WFOŚiGW Katowice
FreeStyle Libre
Uczestnicy Turnusu bezpłatnie testują system FreeStyle Libre dzięki darowiźnie Abbott Laboratories Poland sp. z o.o.

To był wyjątkowy dzień. Cały poświęciliśmy na badania lekarskie. Nasi turnusowi lekarze diabetolodzy Alina Strzała-Kłeczek i Miron Chumięcki mieli do przebadania całą ekipę. A jest nas dużo – 130 osób! Turnus rehabilitacyjny ma swoje wymagania i monitorowanie postępów leczenia w cukrzycy jest niezwykle istotne.

Wszystkie grupy spędziły trochę czasu w gabinetach lekarskich, ale nie przeszkodziło to skorzystać z plaży i pierwszych kąpieli w Morzu Bałtyckim pod okiem naszego ratownika Pana Bartka.

Zdecydowanie najważniejszym punktem programu dnia było podłączenie wszystkich uczestników chorujących na cukrzycę do systemu ciągłego monitorowania glikemi flash FreeStyle Libre. Każdy otrzymał do testowania cały zestaw, czyli elektrodę oraz czytnik. Dzięki temu można skanować poziom cukru we krwi zbliżając czytnik do sensora, bez konieczności nakłuwania. I to aż do dwóch tygodni, czyli tyle ile trwa największy turnus dla dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Polsce!

To zdecydowane ułatwienie. Każdy ma możliwość bezpłatnie sprawdzić czy akurat u niego się sprawdzi. Takie rzeczy tylko u nas!!! Jesteśmy zaszczyceni i podekscytowani faktem, że najnowsze technologie są testowane w akcji przez młodych diabetyków. Jest to możliwe dzięki darowiźnie na rzecz Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL przekazanej przez Abbott Laboratories Poland sp. z o.o.

FreeStyle Libre

Pierwsze testy sensorów w akcji przebiegały na plaży w morzu oraz na dyskotekowych szaleństwa wieczorową porą. Żartobliwie rzecz ujmując, rozpoczęliśmy naszą przygodę z FreeStyle Libre i piszemy scenariusz do mini serialu „Zalibrowani”.

Pierwsze sensory już pracują! Zalibrowani! Part 1 Zalibrowani! Part 2 To pomaga... testujemy jak bardzo.

 

Skip to content