System nowej generacji CGM Eversense E3 dostępny w Polsce


Ascensia Diabetes Care, globalna firma wspierająca osoby chore na cukrzycę, producent wiodących na rynku glukometrów z rodziny CONTOUR oraz wyłączny globalny dystrybutor systemu ciągłego monitorowania glukozy Eversense wprowadza w Polsce system nowej generacji CGM Eversense E3.

Dzięki temu rozwiązaniu osoby chorujące na cukrzycę mogą doświadczyć unikalnych funkcji systemu Eversense E3, który został opracowany przez Senseonics Holdings, Inc. i uzyskał zatwierdzenie znaku CE w czerwcu 2022 roku (NYSE American: SENS).

Eversense E3 to w pełni implantowany, długoterminowy system CGM, zaprojektowany w oparciu o zestaw korzyści, jakich polscy użytkownicy doświadczyli dzięki obecnie dostępnemu systemowi CGM Eversense XL. Podobnie jak aktualna wersja, jest to system nowej generacji oferujący szczególną dokładność i trwałość sensora przez okres do 6 miesięcy użytkowania. Inne istotne udoskonalenia to zmniejszona częstość kalibracji, większa wytrzymałość sensora i możliwość podejmowania decyzji terapeutycznych – takich jak na przykład podawanie insuliny bez konieczności potwierdzania poziomu glukozy we krwi pomiarem z opuszka palca.

Torstein Myhre, szef regionu UE w Ascensia Diabetes Care, powiedział: „Cieszymy się, że możemy zaproponować Eversense E3 osobom chorującym na cukrzycę w Polsce. Jako długoterminowy system CGM, Eversense E3 daje osobom chorym na cukrzycę swobodę, której nie oferują inne systemy CGM. To istotna zmiana jakościowa dla pacjentów chorujących na cukrzycę – z unikalnymi funkcjami zapewniającymi wyjątkową dokładność, wygodę i elastyczność. „

System ciągłego monitorowania stężenia glukozy (CGM) Eversense E3 jest przeznaczony do ciągłego pomiaru glukozy przez 6 miesięcy u osób chorych na cukrzycę, które ukończyły 18 lat. System jest zarejestrowany do podejmowania decyzji terapeutycznych.

Pomiary stężenia glukozy we krwi z opuszki palca nadal są wymagane na potrzeby kalibracji, zwykle raz dziennie po 21. dniu stosowania, a także gdy objawy u pacjenta nie zgadzają się z informacjami podawanymi przez system CGM lub gdy pacjent przyjmuje leki z grupy tetracyklin.

Zabiegi implantowania i usuwania sensora wykonuje lekarz. System CGM Eversense E3 jest wyrobem wydawanym z przepisu lekarza. Aby uzyskać więcej informacji, pacjent powinien zwrócić się do personelu medycznego.

Więcej o systemie CGM Eversense E3 na stronie https://www.diabetes.ascensia.pl/eversense-e3

Zobacz także: