Marta Bokun po Mistrzostwach Europy!


Kibicujemy i trzymamy kciuki! Marta Bokun reprezentantka Polski, ambasadorka i stypendystka Drużyny MOJACUKRZYCA.PL walczy na Mistrzostwach Europy, które odbywają się w Essen w Niemczech!

28.08.2015

Niestety te mistrzostwa nie są „nasze”… po wczorajszym dniu nasz bilans nie był zbyt korzystny – przegrana z Dunkami w ostatnich sekundach i remis z Czeszkami a dzisiaj przegrana z Wielka Brytania uplasowały nas na 4 miejscu w grupie. W kolejnej rundzie trafiłyśmy na Rosjanki i Włoszki. Z Rosjankami dzisiaj również porażka, przeciwko Włoszkom zagramy w dniu jutrzejszym. Najlepiej możemy w klasyfikacji końcowej znaleźć się na 7 miejscu – co niestety – od kilku lat będzie jednym ze słabszych wyników kadry kobiet (ostatnie Mistrzostwa Europy – 5miejsce). Nie poddajemy się jednak zostały nam jeszcze dwa dni gier! Kciuki się przydadzą!

27.08.2015

Jestem właśnie w niemieckim Essen,gdzie rozpoczynają się mecze Mistrzostw Europy w kajak polo. Polska wystawia na nich 4 drużyny: dwie kobiece – w kategorii seniorek oraz do lat 21 i dwie męskie rownież seniorską i u-21.
Cała reprezentacja przebywa w Essen już od poniedziałku. W środę było oficjalne rozpoczęcie mistrzostw z którego przesyłam zdjęcie swojej drużyny (seniorki).

31.08.2015marta_top_scorer

Po powrocie z Essen zrobilam 2 dni odpoczynku i znów rozpczełam treningi. Start w Kaniowie jest ostatnim w tym sezonie wiec dopiero po nim zapowiada sie troszke dluzsza przerwa a po niej sezon zimowy i ostre treningi. Końcowy rezultat z Mistrzostw Europy to 11 miejsce – najgorsze w historii… mimo tego w klasyfikacji strzelców znalazlam sie w pierwszej dziesiatce wsród kobiet!

 

Gratulujemy!

Wyniki wszystkich spotkań można znaleźć pod tym linkiem http://www.canoepolo-ec.com/schedule/

I już zapraszamy wszytskich Kibiców do Kaniowa, koło Czechowic-Dziedzic, w województwie śląskim na Klubowe Mistrzostwa Europy w Kajak Polo – 19-20 września!

 

marta_bokun_essen_01

Marta Bokun (w środki, czwarta od prawej) i cała Reprezentacja Polski w Kajak Polo na Mistrzostwach Europy, Essen, Niemcy