1 kilometr dalej od cukrzycy! Bieg i marsz nordic walking w Gliwicach

To już za nami! Pierwszy Gliwicki Bieg i Marsz Nordic Walking – 1 km dalej od cukrzycy przeszedł do historii! Dziękujemy, że byliście. Projekt został zrealizowany dzięki środkom finansowym programu „Moje miejsce na Ziemi” Fundacji ORLEN

W sobotnie przedpołudnie spotkaliśmy się na obiekcie sportowym Szkoły Podstawowej nr 6 w Gliwicach przy ul. Jasnogórskiej. Od samego rana przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla biegaczy i oczywiście dla najmłodszych. Było także specjalne stanowisko edukacyjne oraz punkt w którym można było zmierzyć poziom glukozy we krwi oraz ciśnienie tętnicze.

Ideą biegu była profilaktyka chorób cywilizacyjnych a dokładne rzecz ujmując zachęcenie do aktywności fizycznej, której regularne uprawianie pozwala na zmniejszenie ryzyka wystąpienia nadwagi, otyłości, cukrzycy typu 2, chorób układu krwionośnego. Dla osób już zmagających się z cukrzycą stanowi uzupełnienie terapii i pozwala na osiąganie lepszych rezultatów w leczeniu.

Na starcie stanęła ponad setka uczestników w różnych kategoriach wiekowych z terenu Gliwic i okolic. Do pokonania był dystans 1 kilometra, czyli pięciu okrążeń lekkoatletycznej bieżni. Z uwagi na liczbę uczestników i ich bezpieczeństwo podzieliliśmy biegaczy i kijkarzy na 20 osobowe grupy.

Start biegu poprzedziła wspólna rozgrzewka przy tanecznych rytmach. Od razu pojawiły się uśmiechy na twarzach a zza chmur wyszło słońce i towarzyszyło nam prawie do końca biegu.

Tu nie liczył się czas ani forma. W tym biegu liczył się udział i chęć do dbania o zdrowie. Każdy uczestnik otrzymał na mecie medal i słodki upominek.

Dziękujemy za pomoc wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gliwicach. Bieg odbył się pod patronatem Prezydenta Gliwic Adama Neumana.

Projekt został zrealizowany dzięki środkom finansowym programu „Moje miejsce na Ziemi” Fundacji ORLEN

Oto zdjęcia.

Galeria nr 1 Autor: Irena Guszczyńska

Galeria nr 2 Autor: Sylwia Partuś

Skip to content