FreeStyle Libre 2 dostępny w Polsce

Oto najnowsza zmiana dotycząca systemu ciągłego monitorowania glikemii metodą skanowania FreeStyle Libre. Już w grudniu dostępny będzie w Polsce system FreeStyle Libre 2! Od 1 stycznia 2023 zaczną też obowiązywać najnowsze zasady refundacji. Warto poznać szczegóły.

Najnowsza wersja sytemu FGM posiadaopcjonalne alarmy. Można je włączyć w ustawieniach aplikacji FreeStyle LibreLink i wtedy na telefon, którym skanowany jest sensor będą przychodzić automatycznie powiadomienia, gdy poziom cukru będzie zbyt niski lub zbyt wysoki. Sensory bez alarmów będą dostępne jedynie do wyczerpania zapasów

Aktualnie nie będzie dostępny czytnik do systemu FreeStyle Libre 2. Można jednak skanować sensor za pomocą bezpłatnej aplikacji, którą można pobrać na smartfon z funkcją NFC. Będzie również możliwość dokonywania odczytów pomiarów z sensora za pomocą czytnika FreeStyle Libre, ale bez możliwości otrzymywania alarmów (czytnik powinien posiadać najnowszą wersję oprogramowania 2.4.8.). Wersję oprogramowania można sprawdzić w ustawieniach czytnika i w razie potrzeby zaktualizować go.

System FreeStyle Libre 2 będzie objęty refundacją NFZ od momentu wprowadzenia go do Polski w grudniu 2022r. Nie będzie potrzebne nowe zlecenie.

Są jednak dodatkowe ograniczenia związane z ilością pasków do glukometrów i warunkach do spełnienia. O szczegółowych zasadach można przeczytać tutaj Cukrzyca. Refundacja ciągłego monitorowania glikemii CGM i FGM od 1 stycznia 2023. oraz Cukrzyca. Refundacja pomp insulinowych, wkłuć i zbiorników od 1 stycznia 2023.

Zobacz także:

Skip to content