Gorąco i inaczej. Przemek w USA.

Talent ID Camp to obóz szkoleniowy dla 30 kolarzy diabetyków z całego świata. Wśród nich jest jeden Polak, 16-letni Przemek Kotulski kolarz, nasz podopieczny i stypendysta Drużyny MOJACUKRZYCA.PL. Po raz drugi wyjechał do Stanów Zjednoczonych na ten specjalny obóz treningowy oraz na kilka wyścigów kolarskich.

To co rzuca mi się najbardziej w oczy to drogi, ilość jedzenia i pogoda – gorąco! Mimo na pierwszym moim wyścigu w USA byłem na 9-ty. Jechaliśmy 90 km, grupa 40 zawodników. Tu są trochę inne wyścigi. Jest cieplej niż w Polsce i gorzej, bo drogi są zastawione, no i inne kategorie, np jechałem z 30-latkiem. To taka liga. – pisze Przemek prosto ze Athens.

Pozdrowienia z Athens!Przemek trafił do Stanów Zjednoczonych dzięki stypendium Ogólnopolskiego Programu Drużyna MOJACUKRZYCA.PL, który wspiera sportowców diabetyków. Wyjazd na Talent ID Camp w Athens w Stanach Zjednoczonych był możliwy dzięki współpracy Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL z Team Novo Nordisk, zawodową grupą kolarską, złożoną ze sportowców chorych na cukrzycę z całego świata.

Trenujemy cały czas. Ogólnie jest napięty plan i nie ma zbytnio wolnego czasu. Rano śniadanie potem trening, później lunch, dzisiaj mieliśmy yogę, potem jest jakieś spotkanie, o 18 obiad a potem spotkanie omawiające dzień. Najbardziej lubię treningi. Jedziemy potem krótka przerwa na mierzenie cukru później jedziemy dalej i jest jeszcze finisz w trakcie treningu. – opisuje Przemek.

Przemek znajduje czas na kręcenie filmów z okolicy. Pierwszy można zobaczyć tu Pozdrowienia z Atlanty!

Oto kolejny z nich:

Skip to content