Zaczarowany czas w Krakowie! I bardzo cukrzycowy!

To był niezwykły, nie tylko z nazwy, Festiwal Zaczarowanej Piosenki na krakowskim Rynku. Do tego wybitnie słodki! Od dwunastu lat tę niesamowitą porcję pozytywnej energii i tolerancji daje Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”.

Wśród finalistów a właściwie dwunastu finalistek były aż trzy dziewczyny z pompą insulinową. Julia Walczyna z Trześni, stypendystka programu HIPERTALENT, Ula Kowalska ze Skierniewic oraz Magdalena Krzemińska z Koszalina. Całą trójka choruje na cukrzycę i znakomicie śpiewa.

Julia Walczyna i Kasia Nosowska
Julia Walczyna i Kasia Nosowska

Mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas koncertu finałowego prowadzonego przez Annę Dymną i Zbigniewa Zamachowskiego, w czasie którego dziewczyny wystąpiły z gwiazdami polskiej estrady. Jedenastoletnia Julia Walczyna zaśpiewała z Kasią Nosowską utwór „Nim stanie się tak” oraz sama piosenkę „Gdzie ten który powie mi” z repertuaru Brathanków. Występ był znakomity a słowa piosenki „Myślę sobie, że ta zima kiedyś musi minąć….” to piękne przesłanie dla wszystkich którzy zwątpili… Nie tylko w cukrzycy.

Startująca w tej samej kategorii do 16 lat, jedenastoletnia Ula Kowalska wystąpiła z Natalią Przybysz i wykonała utwór „Nie będę twoją laleczką” oraz solo zaśpiewała „Białą armię” z repertuaru grupy Bajm.

Obie zaśpiewały świetnie porywając licznie zgromadzoną publiczność, z mocną reprezentacją i wsparciem Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Jury pod przewodnictwem Moniki Kuszyńskiej postanowiło wyróżnić pierwszą nagrodą i stypendium artystycznym Ulę Kowalską.

MOJACUKRZYCA.PL zawsze łączy! Pozytywnie! Ula, Magda i Julka tuż po koncercie!
MOJACUKRZYCA.PL zawsze łączy! Pozytywnie! Ula, Magda i Julka tuż po koncercie!

W drugiej części koncertu do pani Anny Dymnej dołączył Piotr Głowacki a wystąpiły młode artystki, które ukończyły już 16 lat. Wśród nich chora na cukrzycę Magda Krzemińska, która brawurowo w duecie z Katarzyną Nosowską, zaprezentowała „Ciszę, ja i czas” a solo, bardzo nastrojowo piosenkę „Daj mi znak” z repertuaru Ewy Bem. Publiczność na Rynku w Krakowie została zaczarowana!

To był niezwykły pełen dobrych emocji wieczór! Niezapomniane wrażenia zostaną z uczestnikami koncertu na długo!

Kolejny dzień Festiwalu to również sporo artystycznych wrażeń.  Od przedpołudnia na krakowskim Rynku trwały pokazy mistrzów sportu. W wydarzeniu wzięło również udział wiele gwiazd, a także studenci krakowskiej PWST. Zwieńczeniem dwudniowego projektu stał się koncert „Jeden świat”, nawiązujący do poezji ks. Jana Twardowskiego. Wystąpili w nim podopieczni Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz: Monika Kuszyńska, Mieczysław Szcześniak, Andrzej Piaseczny, Halina Mlynkova i Kasia Cerekwicka.

Koncert rozpoczęły wyśpiewane słowa ks. Jana Twardowskiego, utwór, który Mieczysław Szcześniak podarował Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i który wykonał z laureatami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki:

Nie ma dwóch światów
jest jeden

niebo chodzi po ziemi
ziemia chodzi po niebie
cieszy się każdym rumiankiem
podaje wodę dzbankiem   

miłość stamtąd i stąd

Świat jest piękny, a życie największą szansą i radością – mówiła do publiczności Anna Dymna – Często jednak przynosi nam też ogromne wyzwania, cierpienie, dramatyczne chwile. I choć czasem jest bardzo trudno, to jednak przede wszystkim od nas zależy, czy po ziemi będzie chodzić niebo, czy piekło; czy będzie ciemno czy jasno.

Warto pamiętać, że wybór zależy tylko od nas, w życiu i w codzienności z cukrzycą! JESTEŚMY MEGA DUMNI Z NASZYCH SŁODZIAKÓW! JAK ZAWSZE!

Poniżej kila zdjęć a już teraz zapraszamy do oglądania relacji z koncertów w Telewizji Polskiej: Julia Walczyna i Ula Kowalska, czyli kat. do 16 lat  – 25 czerwca (sobota), 15.15, TVP2

Magda Krzemińska i kat. pow. 16 lat – 26 czerwca (niedziela), 15.15, TVP2 a koncert „Jeden świat” – 2 lipca (sobota), 15.15, TVP2

Cukrzyca łączy! I nie chodzi o wygraną! Jula, Ula i Anula!Ula Kowalska i Natalia PrzybyszMagda Krzemińska i Kasia NosowskaFestiwal zaczrowanej Piosenki. Siła nas!Julia Walczyna z Trześni w finale a Ula Kowalska ze Skierniewic z pierwszą nagrodą! Magda Krzemińska w finale koncertu!

Skip to content